Aktuality

Připravujeme jubilejní 10. přehlídku dětských folklorních souborů NA LIDOVÚ NOTEČKU

Podzimní listí v nejkrásnějších barvách kolem nás poletuje, stejně jako se kolem nás budou míhat pestrobarevné kroje vystupujících děti z dětských souborů. Děti se již připravují na, z důvodu Covidupodruhé, odložené vystoupení. Přijďte se podívat a podpořit je v jejich tanečních krocích a snech. Poděkovat jim potleskem, že vydržely a k folkloru se i po Covidu vrátily zpět. 
pŘEDPRODEJ  vstupenek Mini Garage (muzeum autíček), Tábor 943/14, Brno  (www.minigarageBrno.cz)
Prodej v den představení na místě od 14.00 hodin, při předložení průkazů sleva 50% pro seniory, žáky, studenty a členy FOS Jánošík. Držitelé průkazů  TP a ZTP,  děti do 15 let vstup zdarma! celý článek

Na koho se můžeme těšit, kdo předvede své umění?

Dětské taneční studio Ondrášek - vzniklo v Brně v září 2006. Jeho zřizovatelem je Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno. Připravuje malé tanečníky a muzikanty pro Vojenský umělecký soubor Ondráš. Taneční složku navštěvuje 70 dětí, ve věku 5 – 18 let. Cimbálovou muziku tvoří 9 dětských muzikantů. V letošním roce oslavuje, kvůli celosvětové-covidové pandemii odložené, 15. výročí založení souboru.

Dětský folklorní soubor Jatelinka - vznikl v roce 1996 v Moravské Nové Vsi. Jatelinku navštěvují děti od 6 let z obcí na Podluží. Od roku 2010 byla vytvořena skupina mladších dětí pod názvem Jatelinečka. Obě skupiny doprovází cimbálová muzika. Soubor navštěvuje víc než 60 dětí. Soubor zpracovává převážně materiály z oblasti Podluží.

Dětský folklórní soubor Laštověnka - vznikl v září 2012 v Žarošicích a ještě v tomtéž měsíci absolvoval své první vystoupení na oslavách založení budovy Základní a mateřské školy v Žarošicích. V současnosti v souboru působí přibližně 50 dětí, které jsou rozděleny na „menší“ a „větší“, jelikož jejich věkový rozsah je od 2,5 do 15 roků. Zaměřením souboru je slovácký region.

Dětský folklórní soubor Javorníček – z Brna s více než 60-ti letou tradicí, který se věnuje především folkloru z Valašska, Brněnska a Horácka. Za svoji dlouholetou činnost projezdil mnoho evropských zemí, ale vystupoval i v USA, Japonsku nebo Jižní Koreji.

Přijďte podpořit program plný dětského folkloru na prknech, které znamenají svět.

Děti i pořadatelé se těší na vás - rodiče, prarodiče i příznivce, no, prostě na diváky v hledišti!

Předprodej vstupenek:

Mini Garage (muzeum autíček), Tábor 943/14, Brno  (www.minigarageBrno.cz)

Prodej v den představení na místě od 14.00 hodin, při předložení průkazů sleva 50% pro seniory, žáky, studenty a členy FOS Jánošík. Držitelé průkazů  TP, ZTP a ZTP/P,  děti do 15 let vstup zdarma!

Bližší informace na www.fosjanosik.cz, případné dotazy na brno@fosjanosik.cz

adresa:
Obřanská 646/13
Maloměřice, 614 00 Brno
tel: +420 724 803 290
email: brno@fosjanosik.cz
ID datová schránka: tbvh447