Aktuality

Pozvánka Na lidovú notečku

Pozvánka Na lidovú notečku
Podzimní listí v nejkrásnějších barvách kolem nás poletuje, stejně jako se kolem vás budou míhat pestrobarevné kroje vystupujících děti z dětských souborů. Děti se již připravují na rok odložené vystoupení z důvodu COVIDu. Přijďte se podívat a podpořit je v jejich tanečních krocích a snech. Poděkovat jim potleskem, že vydržely a k tanci se i po Covidu vrátily zpět.
Předprodej vstupenek:
Mini Garage /muzeum autíček/, Tábor 943/14, Brno, www.minigarageBrno.cz
Prodej v den představení na místě vystoupení od 14.00 hodin, cena 100,- Kč. Sleva 50% pro seniory, žáky, studenty a členy FOS Jánošík Brno po předložení průkazů.  Vstup zdarma pro děti do 120 cm a držitelé průkazů TP a ZTP, další informace na  www.fosjanosik.cz.

  celý článek

Valná hromada FOS Jánošík Brno

Valná hromada FOS Jánošík Brno
Správní rada svolává Valnou hromadu FOS Jánošík Brno, z, .s., pozávnka přiložena!
Vyzýváme a zveme všechny členy našeho spolku k našemu společnému jednání! Budou podány informace od poslední valné hromady v listopadu 2018. celý článek

Informace pro diváky

Informace pro diváky
Vážení diváci, věříme, celý článek

Setkání folklorních generací 2021

Setkání folklorních generací 2021
Zveme všechny, kteří spojili své životy s folklorním souborem, zažívali chvíle  plné hudby, tance, smíchu, skvělých kamarádství a mnohdy přátelství na celý život. Setkávali jsme se na společných vystoupeních, folklorních festivalech a besedách u cimbálu. Přijďte si tyto chvíle připomenout a setkat se s kolegy, které čas zavál do různých  koutů, ale v srdci stále mají místo pro folklór a v hlavě spoustu vzpomínek. 
Pevně věříme, že se nezhorší koronavirové opojení a že budeme mít možnost i chuť se pobavit. Proto připravujeme událost, kterou si jistě nenecháte ujít!
Rezervace vstupenek na brno@fosjanosik.cz
 celý článek

Hola hola F SCÉNA opět volá!

Hola hola F SCÉNA opět volá!
Již po dvanácté se v rámci Léta na Biskupském dvoře bude letos konat již 24. ročník letních folklórních večerů F SCÉNA 2021.
Tisková zpráva
zde.
 celý článek

Alenka Přetáková

Alenka Přetáková

Dne 12. 3. 2021 odešla do folklorního nebe Alenka Přetáková.

 celý článek

Setkání generací.....

Setkání generací.....
UPOZORNĚNÍ
V dnešní době je velice složité plánovat a připravovat jakoukoliv společenskou akci!
 celý článek

Valná hromada 2020

Valná hromada 2020
Vážení členové FOS Jánošík Brno,
vzhledem k zákazu pořádání kulturních akcí v období nouzového stavu jsme nuceni Valnou hromadu zrušit. Náhradní valná hromada se uskuteční během druhé poloviny příštího roku, včas budete informováni pozvánkou.

P.S.: Snažíme se připravit Setkání generací VSPT&VUS a všech příznivců dobré nálady na den 10. dubna 2021. Doufáme, že nám bude doba a okolnosti přát a setkáme se všichni ve zdraví.
S přáním všeho dobrého a hlavně pevného zdraví, členové správní rady a revizní komise FOS Jánošík Brno.
 
  celý článek

Adventní pořad

Adventní pořad
Vážení členové FOS Jánošík a přátelé,
vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace a zákazu pořádání kulturních akcí v období nouzového stavu se správní rada rozhodla z r u š i t plánovaný Adventní koncert dne 18.12.2020 v Červeném kostele. Velice nás tato okolnost mrzí. S přáním pevného zdraví, členové správní rady a revizní komise FOS Jánošík Brno. celý článek

Ondrášova valaška 2020

Ondrášova valaška 2020
ONDRÁŠOVA VALAŠKA 2020
3. ročník přehlídky folklorních a uměleckých souborů ONDRÁŠOVA VALAŠKA, proběhne ve dnech 11. - 13. 9. 2020 v Národním muzeu v přírodě - Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. V pátek 11.9. budete mít možnost shlédnout autorský pořad Ivo Mikuše Bez bab, v sobotu 12.9.  dopoledne vystoupí v pořadu Děti dětem Malý Radhošť, Děcka z Kunovic a DTS Ondrášek, odpoledne uvidíte SPT Sušané z Horní Suché a jubilujícího Valašského vojvodu z Kozlovic. V pořadu 70 ROKOV se vám večer představí Slovenský lidový umělecký kolektiv (SĹUK), následuje společenské setkání s cimbálovou muzikou Aldamáš. V neděli uvítáme na paloučku v Dřevěném městečku DFS Soláněk a DTS Ondrášek. Závěr Ondrášovy valašky bude patřit CM Soláň s tanečníky a jejich hostem CM Musica Folklorica v každoročním pořadu MUZICÍROVÁNÍ. Během Ondrášovy valašky proběhnou workshopy - v sobotu taneční variace z oblasti východního Slovenska a v neděli párové tance ze Slovácka. Další podrobnější informace najdete na www.fosjanosik.cz, těšíme se na setkání se všemi příznivci lidové hudby, tance a zpěvu v rožnovském Valašském muzeu v přírodě. celý článek

Předprodej vstupenek na F SCÉNU 2020 zahájen!

Předprodej vstupenek na F SCÉNU 2020 zahájen!
Předprodej vstupenek na letošní F Scénu byl již zahájen!
Nezapomeňte si zajistit své vstupenky prostřednictvím webových stránek Městského divadla Brno www.mdb.cz či www.ticbrno.cz/predprodej. Osobně je možné vstupenky zakoupit v předprodeji Turistického informačního centra na Panenské 1. Žáci, studenti a senioři mají u nás 20% a členové FOS Jánošík 50% slevu, po předložení průkazu. Děti do 12 let i držitelé průkazu TP a ZTP mají vstup zdarma.
Pokladna na Biskupském dvoře bude otevřena hodinu před začátkem každého představení, platbu bude možné realizovat pouze hotově.
VSTUPNÉ 200,- Kč
Přijďte si užít magický prostor Biskupského dvora, který na konci srpna ožije folklorem!
Více informací najdete na stránkách www.fosjanosik.cz. celý článek

Připravujeme ONDRÁŠOVU VALAŠKU !

Připravujeme ONDRÁŠOVU VALAŠKU !
Připravujeme 3. ročník přehlídky folklorních a uměleckých souborů ONDRÁŠOVA VALAŠKA, který proběhne ve dnech 11. - 13. 9. 2020 v Národním muzeu - Valašském muzeu v přírodě - Rožnov pod Radhoštěm. Budete mít možnost shlédnout v pátek autorský pořad Ivo Mikuše BEZ BAB, v sobotu dopoledne vystoupí Malý Radhošť, Děcka z Kunovic a DTS Ondráček, odpoledne uvidíme cimbálovou muziku Šmykňa společně s pěveckým sborem Chórek a jubilující Valašský vojvoda. V pořadu 70 ROKOV se nám večer představí Slovenský lidový umělecký kolektiv (SĹUK), následuje společenské setkání s cimbálovou muzikou Aldamáš. V neděli uvítáme na paloučku v  DFS Soláněk a DTS Ondrášek. Závěr Ondrášovy valašky bude patřit CM Soláň s tanečníky a jejich hostem CM Musica Folklorica v každoročním pořadu MUZICÍROVÁNÍ. Další podrobnější informace budou následovat, těšíme se na setkání se všemi příznivci lidové hudby, tance a zpěvu. celý článek

Připravujeme 3. Ondrášovu valašku 2020

Připravujeme 3. Ondrášovu valašku 2020
Ondrášova valaška přivítá amatérské i profesionální soubory. Do Rožnova zamíří například Slovenský lidový umělecký kolektiv (SĽUK) nebo Musica Folklorica.
Od pátku 11.9. do neděle 13.9. se mohou Rožnované i návštěvníci města těšit na bohatou folklorní nabídku. V areálu Dřevěné městečko Valašského muzea v přírodě proběhne třetí ročník přehlídky folklórních a uměleckých souborů s názvem Ondrášova valaška.
 celý článek
Nalezeno 16 článků

adresa:
Bulharská 2172/122
612 00 Brno
tel: +420 724 803 290
email: brno@fosjanosik.cz
ID datová schránka: tbvh447