Aktuality

Připravujeme vánoční koncert v Červeném kostele

pátek 16.12.2022 v 18:00
VSTUPNÉ 200,- Kč

Předprodej vstupenek
Vstupenky lze osobně zakoupit v prodejně Mini Garage (muzeum autíček), Tábor 943/14, Brno,(www.minigarageBrno.cz), při předložení průkazu sleva 50% pro členy FOS Jánošík Brno, seniory, žáky a studenty. Držitelé průkazů TP a ZTP  a děti do 12 let mají vstup zdarma. Pokladna otevřena v den konání od 17.00 v Červeném kostele. Doporučujeme sledovat www.fosjanosik.cz/aktuality. Případné dotazy: brno@fosjanosik.cz.

 celý článek

Vánoční koncert věnovaný Domu pro Julii

Valašské koledování v Brně

pátek 16. prosince 2022 v 18.00,

kostel J. A. Komenského, Červený kostel Brno

  Vánoční období, plné shonu a zmatku se snažíme zpříjemnit vánočním koncertem, který již tradičně pořádáme v Červeném kostele. Stejně jako v předchozích letech i tento rok převzala záštitu primátorka Statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková. Hlavními organizátory jsou Folklorní sdružení Jánošík Brno, z.s. a Československý legionář SPIA – Czech, z.s.

   Těšit se můžete na vánoční koledování Cimbálové muziky Soláň s tanečníky z Rožnova pod Radhoštěm a Dětského tanečního studia Ondrášek Brno.

   Cimbálová muzika Soláň s primášem Davidem Kulišťákem vloni oslavila 30 let trvání na folklorní scéně. Za dobu své činnosti odehrála bezpočet koncertů, realizovala mnoho vystoupení v rámci folklorních festivalů a vydala celkem 10 CD, přičemž 3 z nich jsou vánoční. V pořadu zazní lidové vánoční koledy převážně z Valašska, ale i z dalších koutů Moravy, které pro Soláň hudebně upravili Martin Kovář (bývalý hudebník VUS Ondráš) a umělecká vedoucí souboru Monika Kovářová. Zazpívají sólisté muziky Pavel Ptáček, Marie Křenková a Michaela Bařinová. V nástrojovém obsazení zazní hoboj Markéty Pimkové, která se Solání hostuje a také moravské gajdy z dílny lidového výrobce mistra Pavla Čípa na které zahraje jeho syn Petr Číp. Vánoční zpěvy doplní i dívčí sbor zvaný Krůžek štyr tet. Taneční skupina Soláně pod vedením Pavla Trčky předvede tradiční valašskou lidovou pastýřskou hru dle zápisu ze Zubří.

   Dětské taneční studio ONDRÁŠEK vzniklo v Brně v září 2006. Jeho zřizovatelem je Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno. V říjnu letošního roku oslavilo v divadle Reduta 15.výročí založení. Sdružuje v taneční a hudební skupině bezmála 80 dětí ve věku 5 až 18 let. Od roku 2013 doprovází celý souborový taneční program cimbálová muzika. A právě ta se vám dnes představí se svým vánočním programem. Zpěvem ho doplní zpěvačky z I. a II. ročníku taneční skupiny. Cimbálová muzika hraje pod vedením primášky Anny Mrázové. Vedoucími cimbálové muziky jsou Tomáš Knecht a Ondřej Drahotský. Vedoucí celého souboru je Pavlína Huráková.

   Letošní koncert má také svou charitativní stránku, je věnován na podporu  Domu pro Julii, z.ú. který je neziskovou organizací zakládající dětský hospic. Dětský hospic nabídne péči odlehčovací pro dlouhodobě i krátkodobě pečující i možnost prožití terminálního stádia onemocnění. Již nyní poskytuje organizace podporu rodinám - zdravotní sestry a pečovatelky docházejí za dětmi do domácího prostředí a umožňují pečujícím si odpočinout. Financování také zajišťuje nadační obchůdek Dobrý obchod pro Julii, který se nachází v obchodním centru MAX v Brně - Bystrci. Více informací o Domu pro Julii naleznete na webových stránkách www.dumprojulii.com.

VSTUPNÉ 200,- Kč

  • Vstupenky lze osobně zakoupit v prodejně Mini Garage (muzeum autíček), Tábor 943/14, Brno,

 (www.minigarageBrno.cz; info@minigaragebrno.cz),

  • při předložení průkazu sleva 50% pro členy FOS Jánošík Brno, seniory, žáky a studenty. Držitelé průkazů TP a ZTP  a děti do 12 let mají vstup zdarma,
  • pokladna otevřena v den konání od 17.00 v Červeném kostele. Doporučujeme sledovat www.fosjanosik.cz/aktuality. Případné dotazy: brno@fosjanosik.cz.

 

Cimbálová muzika Soláň se zpěváky P.Ptáčkem a K.Blažkovou s primášem D. Kulišťákem

 

Cimbálová muzika DTS Ondráček s primáškou Annou Mrázovou

adresa:
Obřanská 646/13
Maloměřice, 614 00 Brno
tel: +420 724 803 290
email: brno@fosjanosik.cz
ID datová schránka: tbvh447