Ohlédnutí za pořadem Zpívání pro Julii 12. listopadu 2023

ZÁVĚREČNÁ TISKOVÁ ZPRÁVA
Dům pro Julii, z. ú. ve spolupráci s DTS Ondrášek a herci Městského divadla Brno 
uspořádali v neděli 12. listopadu 2023 ve Společenském centru Brno – Bystrc
benefiční koncert s názvem  „ZPÍVÁNÍ PRO JULII“. celý článek

ZÁVĚREČNÁ TISKOVÁ ZPRÁVA

Dům pro Julii, z. ú. ve spolupráci s DTS Ondrášek a herci Městského divadla Brno 

 uspořádali v neděli 12. listopadu 2023 ve Společenském centru Brno – Bystrc

 benefiční koncert s názvem  „ZPÍVÁNÍ PRO JULII“.

Ve společném programu dětí z Dětského tanečního studia Ondrášek a herců z Městského divadla Brno se představilo na devadesát účinkujících. V sedmdesátiminutovém programu, kde zaznělo více než dvacet písní a skladeb, se na jevišti střídal tradiční folklor s moderní hudbou.

Malí zpěváčci ve věku od 5 do 18 let, kteří jsou v Ondrášku vlastně tanečníky, svými písničkami zabrousili na Slovácko, Valašsko, Kopanice, do Čech i na Slovensko. Desetičlenná cimbálová muzika, která je pod vedením primášky Anny Mrázové doprovázela, se ke zpívání také připojila. Nejen svými samostatnými vstupy např. pásmem liptovských písní, ale přidala se i k hostujícím profesionálům.

Program v lidovém tónu byl prokládaný moderními skladbami, v podání herců Městského divadla Brno - Kristýny Daňhelové, Michaely Danielové, Libora Matouše a Jiřího Daniela, kteří zazářili nejen muzikálovými hity, ale přidali se svým sólovým zpěvem i k cimbálové muzice. Jiří Daniel se v závěrečné skladbě připojil k dětské cimbálové muzice i jako houslista.

Verše Hanky Richterové, které se více či méně zamýšlely nad otázkami zdraví, uměním pomoci či poděkování, přednesl Martin Mihál. Produkčně vše zajistili Pavlína a Marek Hurákovi. 

Hudebně-pěvecký koncert, který byl svou formou první vlaštovkou v historii Ondrášku, vidělo 230 diváků. Koupí vstupenky společně přispěli částkou 45.400,- Kč na dostavbu a vybavení prvního dětského hospice, který se staví v Brně na Kociánce. Výtěžek  ze vstupného byl připsán na konto neziskové organizace pomáhající rodinám, o jejichž vážně nemocné děti musí být postaráno 24 hodin denně, 7 dní v týdnu - Dům pro Julii, z. ú., dětský hospic.

                         Vypracovala: Pavlína Huráková

vedoucí DTS Ondrášek

 

adresa:
Obřanská 646/13
Maloměřice, 614 00 Brno
tel: +420 724 803 290
email: brno@fosjanosik.cz
ID datová schránka: tbvh447